"Nie dla murzyna". Ważny apel prezesa Energetyka ROW Rybnik

Grzegorz Janik, prezes Energetyka ROW Rybnik, podkreśla, że jego klub odcina się i potępia rasistowski atak na Senegalczyka Idrissę Cisse, napastnika śląskiego pierwszoligowca.
"Nie dla murzyna. ROW Rybnik biała drużyna" - napis o takiej treści pojawił się na płocie stadionu pierwszoligowego Energetyka ROW Rybnik.

Ta "wiadomość" była skierowana do Senegalczyka Idrissy Cisse. 23-latek gra w Rybniku od początku tego sezonu. Wcześniej reprezentował LZS Piotrówka, Ruch Radzionków czy Okocimskiego Brzesko.

Napis już zniknął, ale niesmak pozostał.

- Zarząd klubu stanowczo odcina się od rasistowskiego incydentu z dnia 15 października 2013 r., uderzającego w dobre imię naszego klubu. Oświadczam, że w żadnym wypadku nie utożsamiamy się z tego typu hasłami. Apeluję do sympatyków piłki nożnej w Rybniku, żeby nie wiązali naszego klubu z poglądami rasistowskimi. Podobne incydenty uderzają przecież w całe środowisko piłkarskie.

Podkreślam także, że w pracy wychowawczej z młodzieżą promujemy pozytywne wartości fair play i tolerancji do przeciwnika, niezależnie od reprezentowanej narodowości - oświadczył Grzegorz Janik, prezes klubu z Rybnika.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o śląskich klubach tylko na Facebooku Śląsk - Sport.pl »