Energetyk ROW pokonał Rozwój i jest liderem II ligi

Energetyk ROW Rybnik pokonał Rozwój Katowice w meczu na szczycie drugiej ligi. Piłkarze Marcina Prasoła spędzą zimę jako liderzy tabeli.
Piłkarze Energetyka ROW-u Rybnik doskonale rozpoczęli mecz z liderem z Katowic. Od początku aktywna była prawa strona boiska - Peter Borovićanin i Szymon Sobczak siali postrach w szeregach defensywnych Rozwoju Katowice. Autorami bramkowej akcji dla rybniczan byli jednak wychowankowie klubów... katowickich. Po wrzutce Mariusza Muszalika (wychowanek MK Górnika Katowice) z prawej strony już w 3. minucie celną główką popisał się Grzegorz Fonfara (wychowanek GKS-u Katowice) i rybniczanie wyszli na prowadzenie.

W odpowiedzi w 11. minucie Adam Żak z rzutu wolnego trafił w słupek. Napastnik Rozwoju mógł wyrównać w 22. minucie, gdy po jego strzał golkiper gospodarzy Oskar Rybicki przepuścił piłkę, mimo że miał ją już w rękach. Piłka o centymetry minęła słupek jego bramki.

Rybniczanie groźniejsi byli także od początku drugiej połowy. W ich poczynaniach w polu karnym Rozwoju brakowało jednak zdecydowania. W najlepszej sytuacji Muszalik niepotrzebnie zostawił piłkę Fonfarze, doświadczony kapitan Energetyka sam był w lepszej pozycji do strzału.

Drugiego gola udało się jednak strzelić w 70. min. Szymon Sobczak mocnym strzałem wykończył indywidualną akcję i Energetyk prowadził 2:0.

Nieco nadziei w serca kibiców Rozwoju wlał w końcówce Sebastian Gielza. Katowiczanin z bliska wykończył trójkową akcję, w której udział brali jeszcze Tomasz Wawrzyniak i Tomasz Wróbel. W 90. minucie po strzale Wróbla ręką w polu karnym zagrał Paweł Mandrysz, ale sędzia nakazał grać dalej.

Rybniczanie utrzymali korzystny wynik do końcowego gwizdka i to oni spędzą zimę w fotelu lidera drugiej ligi.

Energetyk ROW Rybnik - Rozwój Katowice 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Grzegorz Fonfara (3.), 2:0 Szymon Sobczak (70.), 2:1 Sebastian Gielza (85.)

Energetyk ROW: Rybicki - Grolik (72. Jary), Bodzioch, Krotofil, Płonka, Muszalik, Sobczak, Fonfara, Musiolik (87. Mandrysz), Gojny Ż, Borovićanin (61. Bałuszyński)

Rozwój: Soliński - Kapias, Gałecki, Szymiński Ż, Winiarczyk, Gacki, Świerczyński (46. Wawrzyniak Ż), Tkocz, Wróbel, Szkatuła (57. Gielza), Żak (69. Mazurek)