Energetyk ROW Rybnik zagra z liderem ekstraklasy i na... konsoli

Piłkarze Energetyka ROW-u Rybnik przebywają na obozie przygotowawczym w pobliskim Kamieniu. Rybniczanie zagrają podczas niego m.in. z liderem słowackiej ekstraklasy, a także zmierzą się w turniejach... na konsoli.
Facebook? » | A może Twitter? »


Marcin Prasoł i jego zawodnicy na obozie w Kamieniu przebywają od poniedziałku 16 lutego. W kadrze na zgrupowanie znalazło się 27 zawodników. Nie ma w niej Grzegorza Fonfary, który został zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec, i Łukasza Bałuszyńskiego trenującego ostatnio z Polonią Bytom. Prasoł zabrał do Kamienia zawodników rezerw Dawida Grabca i Piotra Groborza, a także Michała Kitlińskiego z Pogoni Siedlce i Gabriela Nowaka z Górnika Zabrze.

Rybniczanie dzień zaczynają od śniadania, później trenują na hali, siłowni lub na boisku. Po obiedzie znów jest trening, a po kolacji zajęcia teoretyczne z odprawami taktycznymi. - Później chłopaki albo czytają, albo organizują turnieje piłkarskie... na konsoli. Myślę, że 75 proc. zawodników regularnie w nich grywa. Raz też mnie zaprosili, ale niestety nie potrafię. Michał Płonka dał mi jednak wygrać jeden mecz - mówi rzecznik rybnickiego klubu Magdalena Figura.

Podczas trwającego do 24 lutego zgrupowania Energetyk ROW zagra cztery mecze sparingowe. W środę 18 lutego zmierzy się z liderem ekstraklasy MSK Żylina. W sobotę 21 lutego rybniczanie zagrają z Rakowem Częstochowa i Rekordem Bielsko-Biała, a we wtorek 24 lutego ich rywalem będzie Pniówek Pawłowice.