Energetyk ROW Rybnik chce wrócić do pierwszej ligi

Marcin Prasoł, trener Energetyka ROW-u Rybnik, przed startem rundy wiosennej twierdzi, że w klubie nie ma presji, ale drużyna sama postawiła sobie za cel awans do pierwszej ligi.
Facebook? » | A może Twitter? »


Po 19 spotkaniach drugoligowego sezonu w tabeli prowadzi Energetyk ROW Rybnik, ale nad Rozwojem Katowice i MKS-em Kluczbork ma punkt, a nad Stalą Stalowa Wola tylko dwa punkty przewagi. - Obserwowałem, co działo się u naszych rywali w zimie i nie ograniczałbym się tylko do tej trójki. Na pewno o czołowych lokatach myślą w Sosnowcu, mocna będzie Siarka Tarnobrzeg, a nawet Raków Częstochowa, czy Znicz Pruszków. Drużyn zainteresowanych dobrym wynikiem jest więc bardzo dużo - mówi Prasoł.

Rybniczanie nie szaleli na rynku transferowym. Bolesną stratą było odejście Grzegorza Fonfary do Zagłębia Sosnowiec. Trener Energetyka ROW-u mocno za to liczy na Sebastiana Siwka, który jesienią w III lidze w barwach Górnika Wesoła zdobył 14 goli. Do składu dołączył też Michał Kitliński z Pogoni Siedlce. - To chłopak z dużym potencjałem, ale sporo jeszcze przed nim pracy - mówi Prasoł. W kadrze pojawił się też Gabriel Nowak, były gracz Górnika Zabrze, który wraca do zdrowia po kontuzji.

W Rybniku doskonale pamiętają smak gry w I lidze. Trener Energetyka ROW-u twierdzi jednak, że żadnej presji nie ma. - Poprzeczkę sami postawiliśmy sobie bardzo wysoko dobrą grą na jesień. Sami chcemy walczyć o utrzymanie tego poziomu. Działacze pewnie swoje oczekiwania mają, ale presji nie ma. Każdy z nas chce udowodnić, że zasługujemy na awans - mówi Marcin Prasoł.

Rybniczanie wiosnę rozpoczną na boisku beniaminka z Góry. Mecz z Nadwiślanem odbędzie się w niedzielę 8 marca o 14.

Kadra Energetyka ROW-u Rybnik na rundę wiosenną

Bramkarze: Daniel Kajzer, Oskar Rybicki, Kamil Tomiuk. Obrońcy: Michał Bedronka, Mateusz Bodzioch, Petar Borovićanin, Dawid Gojny, Marcin Grolik, Marek Krotofil. Pomocnicy: Konrad Gilewicz, Jan Janik, Szymon Jary, Michał Kitliński, Mariusz Muszalik, Gabriel Nowak, Michał Płonka, Szymon Popiela, Kamil Spratek, Paweł Staniczek, Adrian Suchanek, Adam Wolniewicz. Napastnicy: Roland Buchała, Patryk Dudziński, Dawid Jarka, Paweł Mandrysz, Sebastian Musiolik, Sebastian Siwek, Szymon Sobczak.

Przyszli: Kitliński (Pogoń Siedlce), Nowak (powrót po kontuzji) Siwek (Górnik Wesoła).

Odeszli: Łukasz Bałuszyński (Gwarek Ornontowice), Grzegorz Fonfara (Zagłębie Sosnowiec).