Energetyk ROW Rybnik wiceliderem na kolejkę przed końcem

W niezłej sytuacji postawili się piłkarze Energetyka ROW-u Rybnik na kolejkę przed końcem rozgrywek w drugiej lidze. Rybniczanie wygrali 3:2 w Stargardzie Szczecińskim i są wiceliderem tabeli.
Kluczowe dla wyniku meczu wydarzenia rozegrały się między 40. a 45. minutą. Najpierw gola strzelili Błękitni. Tuż przed przerwą celną główką wyrównał Michał Płonka, a kilkadziesiąt sekund później z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Oskar Fijałkowski z Błękitnych.

Rybniczanie wykorzystali grę w przewadze. Najpierw Roland Buchała głową, a następnie Sebastian Musiolik w sytuacji sam na sam dali dwubramkowe prowadzenie.

Po minucie od bramki dla rybniczan było już 2:3, a piłkarze Marcina Prasoła do końca musieli odpierać ataki Błękitnych. Wynik utrzymał się jednak do końca i rybniczanie wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Przed ostatnią kolejką prowadzi Zagłębie Sosnowiec (57 punktów), Energetyk ROW Rybnik ma punkt mniej, tak samo jak MKS Kluczbork. Na czwartym, barażowym miejscu jest Stal Stalowa Wola (54 punkty). Tyle samo oczek na koncie mają także Raków Częstochowa i Rozwój Katowice.

W ostatniej kolejce Energetyk ROW Rybnik zagra z ostatnią w tabeli Limanovią Limanowa.

Błękitni Stargard Szczeciński - Energetyk ROW Rybnik 2:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Robert Gajda (40.), 1:1 Michał Płonka (42.), 1:2 Roland Buchała (59.), 1:3 Sebastian Musiolik (74.), 2:3 Radosław Wiśniewski (76.)

Energetyk ROW: Kajzer - Krotofil, Grolik, Bodzioch, Gojny, Mandrysz (57. Musiolik), Jary, Płonka Ż, Muszalik, Sobczak (81. Borovićanin), Buchała (72. Siwek)