Są olimpijczykami, są parą. A poznali się na studiach w Katowicach

Biatlonistka Monika Hojnisz mieszka w Chorzowie, biegacz narciarski Maciej Staręga w Katowicach. Oboje startują na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.
W polskiej ekipie na igrzyskach w Soczi są aż cztery pary, mocno się wspierające. Dwie z nich tworzą łyżwiarze szybcy - Katarzyna Woźniak z Konradem Niedźwiedzkim i Luiza Złotkowska z Janem Szymańskim, związek tworzą też biatloniści Krystyna Pałka i Grzegorz Guzik. Teoretycznie najtrudniej mają biatlonistka Monika Hojnisz i biegacz Maciej Staręga.

- Poznaliśmy się na studiach w katowickiej AWF. Nie mieliśmy ostatnio zgrupowań w tych samych miejscach, dlatego nasze spotkania były rzadsze. Kiedy jesteśmy na Śląsku, widujemy się często, bowiem Monika mieszka w Chorzowie, a ja w Katowicach - powiedział dziennikarzowi Polskiej Agencji Prasowej pochodzący z Siedlec Staręga.

Biatloniści i biegacze zakwaterowani są w wiosce "wytrzymałościowej" w ośrodku narciarskim Laura w Krasnej Polanie. Hojnisz i Staręga nie mają więc problemów, aby spotkać się na wspólnym, olimpijskim obiedzie.

W Soczi znacznie lepiej startuje Hojnisz, która zajęła m.in. 6. miejsce w biegu masowym.

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>