Rozwój Katowice - GKS Tychy. Ostatni test przed grą o punkty dla pierwszoligowca

Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek pierwszej i drugiej ligi katowiczanie wygrali 1:0 z tyszanami.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Jedynego gola na boisku Kolejarza Katowice już w 4. minucie po dośrodkowaniu Konrada Nowaka głową strzelił doświadczony Adam Czerkas.

Tyszanie, szczególnie w drugiej połowie, przeważali, ale nie zdołali pokonać wypożyczonego zimą z włoskiego Udine Wojciecha Pawłowskiego.

GKS Tychy rozpocznie wiosenną rywalizację o punkty w drugiej lidze już w najbliższy piątek (derby z ROW-em 1964 w Rybniku), natomiast grający na zapleczu ekstraklasy Rozwój dzień później zmierzy się w Bytowie z Bytovią.

Rozwój Katowice - GKS Tychy 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Czerkas (4.)

Rozwój: Pawłowski - Król, Domański, P. Gałecki, Kun (80. Winiarczyk) - Menzel (68. Tkocz), Szatan, Cholerzyński - Nowak (68. Żak), Czerkas (75. Kozłowski), Wróbel.

GKS Tychy: Igaz (46. Florek) - Mateusz Grzybek (67. Błanik), Tanżyna (67. Boczek), Gancarczyk, Mańka - Rutkowski (40. Górkiewicz), Glanowski (46. Hirśkyj), Bukowiec (46. Zganiacz), Grzeszczyk (67. Duda), Mączyński (46. Wodecki) - Varadi (67. Nieśmiałowski).