Decydujący mecz o wszystko! Dziś rozstrzygnie się kto będzie mistrzem Polski w hokeju. Jastrzębie kontra Cracovia!

• piątek, 29 marca 2013
  • Dzień dobry. Dziś niezwykły dzień. Przed nami siódmy mecz finału Polskiej Ligi Hokejowej. Nie ma innego wyjścia - dziś na pewno dowiemy się kto zostanie mistrzem Polski

• Cracovia prowadziła w finale już 3:0, ale ekipa z Jastrzębia doprowadziła do wyrównania. Taki wyczyn nie zdarzył się dotąd w 30-letniej historii finałowych serii play off. Teraz zawodnicy JKH staną przed szansą, by zakończyć rywalizację na własnym lodzie.

• 00:00

Trzy poważne atuty w rękach hokeistów Jastrzębia

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie w wielkim stylu doprowadzili do wyrównania w rywalizacji z Cracovią. W piątek w Jastrzębiu ostatni mecz pasjonującego finału ekstraligi.

• Mamy składy:

JKH: Kosowski; Górny - Zatko; Karliczek - Rompkowski; Dąbkowski - Bryk; Pastryk - Labryga; Prochazka - Kral - Danieluk; Bordowski - Zdenek - Lipibna; Kapica - Salamon - Urbanowicz; Kulas - Marzec - Kogut

• Cracovia: Radziszewski; Besch - Witowski; Noworyta - A.Kowalówka; Kłys - Zieliński; Duda - Myjak; T.Laszkiewicz - Słaboń - L.Laszkiewicz; Fojtik - Dvorak - Kostecki; Chmielewski - S.Kowalówka - Piotrowski; Kmiecik - Rutkowski - Cieślicki

Jedna poważna zmiana w składzie Cracovii. Trener Rudolf Rohacek wprowadził Słabonia do pierwszego ataku w miejsce S.Kowalówki

• Słychać hymn narodowy. "Mazurka Dąbrowskiego" śpiewa cała widownia

• 1. min.

zaczęli

• 4. min.

zamieszanie pod bramką Cracovii, zażegane przez obrońców

• 3. min.

pierwsze uwolnienie, hokeiści Cracovii odzyskuje krążek

• 4. min.

na razie bramkarze obu drużyn nie mają nic do roboty

• 5. min.

najlepsza jak dotąd okazja na zdobycie gola. Kral jechał sam na bramkę gości, ale nie zdecydował się na strzał, zaczął objeżdżać bramkę Cracovii i szansa przepadła

• 5. min.

mocny strzał Koguta, Radziszewski odbija przed siebie

• 6. min.

Cracovia wygrywa wznowienie, ale strzał mija jastrzębską bramkę

• 7. min.

najlepsza okazja dla Cracovii, krążek tańczy na linii bramkowej, ostatecznie Kosowski szczęśliwie wyjaśnia sytuację

• 8. min.

znów świetna okazja dla Jastrzębia, ale Radziszewski potiwerdza klasę. Czy bramkarze znów będą najlepsi na lodzie?

• 10. min.

kontuzja Kamila Górnego. Uderzony kijem przez Kosteckiego, udał się do szatni. Kary nie było. Zaraz potem na przebój poszedł Bordowski, minimalnie chybił

• 11. min.

1:0 dla Cracovii!

Gol dla Cracovii początkowo nieuznany. Faulowany był Chmielewski, sędzia pokazuje karę. Rozpędzony zawodnik Cracovii wypycha z bramki Kosowskiego, po chwili krążek w bramce. Sędziowie nie uznają gola, ale po analizie wideo zmieniają zdanie. Bramka ostatecznie uznana w związku z tym kara jest anulowana. "Złodzieje, złodzieje" - krzyczy jastrzębska publiczność.

Gol zaliczony Zielińskiemu

• 12. min.

kontra Jastrzębia, znów świetnie broni Radziszewski

• 15. min.

Dalekie podanie do Danielaka, nie udało się. Kamil Górny wraca na ławkę rezerwowych

• 15. min.

potężne uderzenie Rompkowskiego - krążek odbija się od poprzeczki i tuż przed linią bramkową. Sędziowali po analizie słusznie gola nie uznają