Ruch gra z Zagłębiem Lubin w ćwierćfinale Pucharu Polski [NA ŻYWO]

2 2
  • na ?ywo

• środa, 27 lutego 2013
  • Dzień dobry;

Dziś pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski między Zagłębiem Lubin a Ruchem Chorzów. Faworytem są gospodarze, którzy w pierwszej wiosennej kolejce zmiażdżyli, bo goście byli w niej z kolei miażdżeni.

Nie warto jednak leceważyć Ruchu, bo niebiescy ostatnimi czasy w Pucharze Polski radzą sobie całkiem dobrze. To przecież ciągle aktualny finalista tych rozgrywek

Jankowski

• 1. min.

- zaczyna Ruch (tym razem na biało, a nie na niebiesko). Od razu pierwszy rzut wolny dla Zagłębia, ale centra Jeża jest zbyt płytka

• 3. min.

rzut wolny dla Ruchu, ale piłkarze chorzowscy na razie asekuracyjnie. Z przodu było tylko dwóch zawodników i po centrze Zieńczuka nie było żadnych szans żeby było z tego coś groźnego pod bramką lubinian

• 5. min.

Lubin ma przewagę, ale nic z niej na razie nie wynika. Raz skutecznie interweniował Pesković wybiegając z bramki

• 10. min.

piękna akcja Ruchu, mogło być 1:0. Jankowski pięknie przyjął na klatkę oszukując tym przyjęciem dwóch rywali i natychmiast strzelił. Piłka minimalnie minęła słupek

• 12. min.

szybka akcja Zagłębia prawą stroną - Pawłowski strzela w boczną siatkę

• 13. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!!

Fan-tas-tycz-na akcja Ruchu!!!

Jankowski na bok do Starzyńskiego. Ten dynamicznie centruje z prawej strony wprost na głowę Jankowskiego. Cudowne uderzenie głową w długi róg i gol dla gości!

• 19. min.

żółta kartka dla Lewińskiego. Miał okazję dobrze podać na wolne pole, ale piłkę po jego zagraniu przejął rywal więc rywala przejął Lewiński

• 25. min.

Pawłowski na kontrowersyjnym spalonym

• 27. min.

Zieńczuk nabiegał na piłkę i oddał strzał z dystansu. Tak się zdarzyło, że nabiegł na futbolówkę prawą nogą więc bramkarz Zagłębia mógł odetchnąć z ulgą obserwując jej lot orbitalny...

Gdyby nabiegł lewą, działo by się. Cóż, możemy tylko gdybać...

• 29. min.

Kolejna okazja dla Ruchu. Po rzucie rożnym główkował Baszczyński minimalnie pudłując. Wracał na pełnej prędkości jednocześnie wrzeszcząc na arbitra, bo coś mu nie przypasowało...

• 39. min.

Najpierw Lewiński mógł dostać drugą żółtą kartkę, ale nie dostał. Poszła akcja Ruchu, mógł dostać kartkę Costa - nie dostał. Piłka trafiła do Starzyńskiego, ten oddał potężny strzał - piłka minimalnie minęła prawe okienko

• 41. min.

Pawłowski próbował wymusić karnego. Malinowski go podniósł

• 41. min.

GOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!

Wyrównanie!

Costa zacentrował z lewej strony, główkowy pojedynek wygrał Wilczek i pięknym płaskim strzałem popisuje się Pawłowski. Uderzenie nienaganne pod względem technicznym!