Bramki:
Kartki:

• niedziela, 16 lutego 2014
  • Dzień dobry;

Dziś wznowienie rozgrywek ekstraklasowych na Górnym Śląsku. Ruch podejmuje Jagiellonię. W Chorzowie wszyscy świetnie pamiętają poprzedni mecz. Klęska przyczyniła się jednak do powstania czegoś lepszego. Teraz Ruch mierzy w pierwszą ósemkę, po tamtym 0:6 wydawało się to nierealne.

Mecz zapowiada się ciekawie, bo Jaga też marzy o pierwszej ósemce.

Serdecznie zapraszamy

• "Wygraj Ligę" wraca na wiosnę. 20 tysięcy w puli nagród!

Już tylko kilkanaście dni pozostało do startu rundy rewanżowej T-Mobile Ekstraklasy. Po raz kolejny zapraszamy wszystkich do rywalizacji w "Wygraj Ligę" - internetowej grze fantasy opartej na zawodnikach z ligi polskiej. Na graczy czeka kilka ważnych innowacji, a przede wszystkim aż czterokrotnie wyższa w stosunku do poprzedniej pula nagród!

• Mamy składy:

Ruch: Buchalik - Szyndrowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel - Kowalski, Surma, Starzyński, Jankowski, Zieńczuk - Kuświk.

Niespodzianka to Kowalski w podstawowym składzie i gra jankowskim i Kuświkiem jednocześnie

Jagiellonia: Słowik - Modelski, Ukah, Pazdan, Tosik - Rajalakso, Perovuo, Dźwigała, Quintana, Plizga - Balaj.

• Sędziuje Tomasz Musiał z Krakowa

• Ciekawe co pokażą u gości Ralajakso i Perovuo. Na razie trzeba nauczyć się ich nazwisk

• 1. min.

Zaczyna Jaga:

• 4. min.

składna akcja Ruchu. Piłka jak po sznurku, wreszcie centruje z lewej strony Dziwniel (jak Dziwniel to wiadomo, że z lewej, bo nie widzieliśmy żeby centrował z prawej). Tosik wybija piłkę na róg, ale na ryzyku, bo tuż obok bramki

• 8. min.

Ruch siadł na rywalu, ale na razie brakuje precyzji pod bramką

• 11. min.

pierwsza groźna akcja Jagiellonii. Przez chwilę w polu karnym Ruchu wyglądało jakby piłkarze grali w rugby. W strasznym ścisku futbolówka znikała - nie boimy się użyć tego sformułowania, bo adekwatne - "w gąszczu nóg":) W końcu ją zauważyliśmy kiedy opuściła pole karne:)

• 14. min.

Buchalik ryzykownie na linii pola karnego. Niewiele brakowało a Quintana przejąłby piłkę

• 16. min.

żółta kartka dla Stawarczyka za faul. Nie zagra w następnym meczu

• 16. min.

Quintana pięknie wózkuje i kręci rywalami przy polu karnym. Centruje, piłka wychodzi na róg. Po dośrodkowaniu swoją blondwłosą głowę wsadza Szyndrowski i wyjaśnia sytuację

• 18. min.

po strzale Grzyba Malinowski znów wybija na róg. Znów nic z niego nie wynikło

• 19. min.

teraz ciśnie Jagiellonia

• 22. min.

mogło być 1:0 dla Ruchu. Centruje ostro Jankowski, wślizgiem wchodził Kuświk, ale bramkarz Jagiellonii interweniuje bez zarzutu

• 24. min.

Zieńczuk potężnie wali z lewej nogi, ale jak potężnie - tak niecelnie

• 26. min.

Stawarczyk pokazał Balajowi co znaczy "silny polski obrońca". Musi uważać, bo przecież już raz pokazał. Rzut wolny Quintany. Hiszpan nieźle uderzał, ale jednak nad poprzeczką. Buchalik się nie stresował