Za chwilę ruszy transferowa karuzela. Na kim mogą zarobić nasze kluby? [ZDJĘCIA]

Zbliżające się okienko transferowe może dla naszych klubów oznaczać pożegnania z kilkoma kluczowymi piłkarzami. Wszystko wskazuje na to, że największe zamieszanie będzie panować wokół zawodników Ruchu Chorzów.
Mariusz Stępiński Mariusz Stępiński GRZEGORZ CELEJEWSKI

Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów)

Już kilka miesięcy temu pisaliśmy, że w sprawie jego transferu nie trzeba stawiać pytania 'Czy?', tylko 'Kiedy?'. Zimą był łączony z Legią Warszawa i Lechem Poznań, a Rubin Kazań podobno wykładał za niego 2,5 miliona euro. Teraz podobnych propozycji może być więcej. Również z zachodnich lig Europy.

Kamil Vacek Kamil Vacek www.piast-gliwice.eu

Kamil Vacek (Piast Gliwice)

Piast co prawda wykupił go ze Sparty Praga, ale... - Teraz wszystko zależy od tego, czy będzie chciał zostać w Gliwicach, czy może dostaniemy za niego ciekawą ofertę - mówił jeszcze w zeszłym tygodniu Adam Sarkowicz, prezes klubu. A w kontekście czeskiego pomocnika wymienia się chociażby Lecha i kluby z 2. Bundesligi.

Kamil Mazek Kamil Mazek JAN RUSEK

Kamil Mazek (Ruch Chorzów)

Miniony sezon sprawił, że z piłkarza dość anonimowego stał się tym, którego chciałoby mieć u siebie kilka mocnych klubów. Najpierw mówiło się o zainteresowaniu ze strony HSV Hamburg, ostatnio zaś na topie jest Cracovia. Choć i tak wszystkich pogodzić może Legia Warszawa, która oddając Mazka do Chorzowa zastrzegła sobie prawo odkupienia go.

Roman Gergel Roman Gergel GRZEGORZ CELEJEWSKI

Roman Gergel (Górnik Zabrze)

Wiosnę miał fatalną, ale kiedy jest w formie, może aspirować do roli wzmocnienia większości polskich klubów. Mówi się, że po spadku Górnika chciałby to wykorzystać Śląsk Wrocław.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice. Patryk Lipski Ruch Chorzów - Piast Gliwice. Patryk Lipski GRZEGORZ CELEJEWSKI

Patryk Lipski (Ruch Chorzów)

Wystarczył jeden sezon, by przykuł uwagę kibiców i bogatszych klubów. Pojawiły się już spekulacje, że może przenieść się na drugi koniec Polski. Nie do Szczecina, skąd pochodzi, ale do Gdańska. Bacznie przygląda mu się bowiem tamtejsza Lechia.

Żarko Udovicić Żarko Udovicić JAN KOWALSKI

Żarko Udovicić (Zagłębie Sosnowiec)

Dowód na to, że w Polsce lewy obrońca to wciąż towar deficytowy. Tym sposobem Serb może zamienić Sosnowiec nawet na poznańskiego Lecha, który ostatnimi czasy ma z tą pozycją spory kłopot.