Sport.pl

Niebiescy, niebiescy! Oto kto im kibicuje [ZDJĘCIA]

Zobaczcie, kto trzyma kciuki za piłkarzy z Cichej. Pewnie będziecie zaskoczeni niektórymi nazwiskami...

Wojciech Kilar

Kilka lat temu, gdy chorzowski klub mógł stracić licencję na grę w ekstraklasie, sławny kompozytor aktywnie wspierał klub. - Spadek Ruchu oznacza zwycięstwo pieniądza: teraz liczą się drużyny nieznane, ale z możnymi sponsorami. Ale Ruch to nazwa magiczna i wierzę, że się odrodzi. Apeluję do władz miasta i obywateli Chorzowa: nie dajcie zginąć klubowi, to duma Śląska - mówił wtedy.

Anna Dziewit-Meller to jedna z bohaterek wystawy Anna Dziewit-Meller to jedna z bohaterek wystawy "Historia Kilku Błędów", która jest częścią Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej Fot. Artur Kubasik / Agencja Gazeta

Anna Dziewit

Dziennikarka, pisarka, piosenkarka i gitarzystka zespołu Andy, a prywatnie żona Marcina Mellera, redaktora naczelnego Playboya.
- Miłością do futbolu zaraził mnie mój brat, który od lat kibicuje niebieskim i chodzi na mecze. Tak długo opowiadał mi o tym, że Ruch to świetny zespół, w dodatku z ogromnymi tradycjami, że nie miałam wyjścia, musiałam zostać fanką chorzowskiej drużyny - mówi Dziewit.

Andrzej Lampert

31-letni chorzowianin jest liderem zespołu muzycznego PIN. To także kompozytor, autor tekstów i producent. Głos, a jest tenorem, szkolił w krakowskiej Akademii Muzycznej. Gdy był dzieckiem, chciał zostać piłkarzem Ruchu. Nie został, ale kibicuje mu całym sercem.

Jan Miodek

Autor programu telewizyjnego "Ojczyzna Polszczyzna" kocha niebieskie barwy od dziecka. O Gerardzie Cieśliku jednej z niebieskich legend mówi "Śląski Ronaldinho". O Ruchu profesor może opowiadać godzinami, bez zająknięcia wymienia składy drużyny sprzed kilkudziesięciu lat.

Wojciech Kuczok

40-letni chorzowianin, prozaik ("Gnój"), poeta i scenarzysta filmowy ("Pręgi") to częsty gość na Cichej. Kibice cenią go za felietony poświęcone chorzowskim piłkarzom. - Myślę, że jeśli zimą nie przydarzy się jakaś sprzedaż ratunkowa, to znowu będziemy mieli w Chorzowie puchary. Bo występuje ta jakaś niebywała solidność, którą można by nazwać śląską. Tutaj nie ma miejsca na niespodziankę. Wiadomo, że Ruch nie wzleci ponad swoje możliwości, ale wiadomo również, że ze słabeuszami punktami się nie dzieli - uważa.

Michał Żurawski

Popularny aktor pochodzi Chorzowa i gdy ma czas, ogląda mecze na Cichej. W klubowym szaliku! Osoby, które go dobrze znają zapewniają, że w młodości jeździł nawet na wyjazdowe mecze niebieskich. Żurawski znany m.in. z roli "Łapki" w serialu kryminalnym PitBull, jest mężem aktorki Romy Gąsiorowskiej.     

Bogdan Kalus

Znany aktor znany m.in. z taki seriali jak "Święta wojna" i "Ranczo" to także były spiker Ruchu, felietonista internetowej strony kibiców niebieskich. Znawca futbolu i wielki fan drużyny z Chorzowa.

Jerzy Buzek

Były premier, do niedawna przewodniczący Parlamentu Europejskiego, kibicuje niebieskim od dziecka. To właśnie spotkanie z Buzkiem zainaugurowało obchody 90-lecia klubu. Buzek spotykał się z chorzowskimi piłkarzami także w Brukseli. Miał wtedy okazję strzelać karne bramkarzowi niebieskich.

Ingmar Villqist

Ceniony dramaturg i reżyser pochodzi z Chorzowa i stara się regularnie obserwować mecze niebieskich.

Więcej o:
Komentarze (9)
Niebiescy, niebiescy! Oto kto im kibicuje [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Gość: dfg

  Oceniono 11 razy 3

  zobaczymy gdzie zasiądzie Miodek po stronie ruchu czy slaska wrocław w najblizszym meczu ligowym

 • nawasaqi

  Oceniono 19 razy -1

  Jeszcze Piotrek Kupicha z zespołu FEEL

 • Gość: wozz

  Oceniono 5 razy -5

  Najpierw dajcie nam jakies bilety.

 • marszp77

  Oceniono 22 razy -6

  Kibicować Niebieskim. Cóż...nikt nie jest doskonały.

 • jan.urbaniak1

  Oceniono 21 razy -7

  Buzek to obciach !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX