Sport.pl

Śląskie stadiony najgorsze w Polsce: buble, pudrowane trupy i prowizorka [ZDJĘCIA]

Żaden region w Polsce nie ma tylu drużyn w Ekstraklasie co Śląsk. Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, a przecież na tym nie koniec, bo do elity chce jeszcze dołączyć KP Katowice. Za ilością nie idzie niestety jakość, szczególnie pod względem infrastruktury. Zapraszamy do spaceru po stadionach z czasów PRL-u.

Stadion Śląski

Obiekt, który powinien być wizytówką regionu jest jak soczewka, która wyostrza infrastrukturalną słabość Śląska. Ponad rok temu zawiodły 'krokodyle', czyli elementy, który miały podtrzymywać konstrukcję dachu. Zamiast wizytówki mamy, więc bubel za ponad 500 milionów złotych, którego data ponownego otwarcia wciąż pozostaje zagadką.

Ruch Chorzów

Niebiescy nie otrzymali licencji na grę na Cichej i w trybie awaryjnym zgłosili do rozgrywek obiekt Piasta Gliwice. Władze Chorzowa chcą jednak wpompować w remont infrastrukturalnego trupa 1,3 miliona złotych, tak by Komisja Licencyjna PZPN jeszcze raz uwierzyła, że Cicha to jednak stadion na Ekstraklasę.

Górnik Zabrze

Na Roosevelta na razie wielki plac budowy. Piłkarze powinni chodzić na treningi w kaskach. Górnik ma rozpocząć sezon na Stadionie Ludowym. Obiekt w Sosnowcu uchodzi za 'pudrowanego trupa', ale wymogi licencyjne spełnia.

Piast Gliwice

Śląski prymus. Jedyny klub, który bez wstydu może zapraszać rywali na swój nowoczesny obiekt. Złośliwcy wytykali, że stadion wygląda z zewnątrz jak...Tesco. Ale czy to ważne? Na Śląsku nie ma klubu, który by nie zazdrościł Piastowi. Inwestycja pochłonęła około 60 milionów złotych.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Na razie wielka prowizorka. Budowę nowego stadionu długo blokowali mieszkańcy okolicznych bloków. Spór został jednak ostatnio zażegnany. Niewykluczone, że jeszcze latem na stadionie pojawią się pierwsze koparki.

KP Katowice

Sztuczny twór, który ma zająć w Ekstraklasie miejsce Polonii Warszawa nie ma stadionu. Bazą drużyny miał być obiekt GKS-u Katowice, ale Ireneusz Król - szef KP - obraził się na protestujących przeciwko 'fuzji' fanów GieKSy i mówi teraz o grze w Sosnowcu.

GKS Katowice

Bukowa już dawno nadaje się do rozbiórki. 'Blaszok' robi wrażenie, gdy jest wypełniony kibicami, ale gdy zieje pustką to nadaje się tylko na złom.

GKS Tychy

Przedziwne miejsce. Chyba jedyna trybuna kryta w Polsce pod, którą nie ma krzesełek! Obiekt już kilka miesięcy temu miał być zrównany z ziemią, ale wciąż trwają procedury, które mają wyłonić wykonawcę nowego stadionu. Pierwszoligowy GKS gra w Jaworznie.

Polonia Bytom

Jak długo piłkarze z Bytomia będą się jeszcze przebierać w prowizorycznych kontenerach? - Na tym stadionie w ogóle nie powinno się grać w piłkę - grzmiał na naszych łamach Krzysztof Smulski z Komisji Licencyjnej.

An tym stadionie Ruch Radzionków rywalizował w ekstraklasie An tym stadionie Ruch Radzionków rywalizował w ekstraklasie Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta

Ruch Radzionkow

Stadion w Stroszku także przesądził o smutnym losie Cidrów, które właśnie zostały wycofane z pierwszoligowych rozgrywek. Ten obiekt to ruina. Teraz będzie służył Ruchowi w lidze, do której pasuje jak ulał, czyli w A-klasie.

Zagłębie Sosnowiec

Stadion Ludowy to kolejny relikt PRL-u. Plus dla władz miasta, że pięć lat temu zainwestowały w ruinę kilka milionów złotych, których wystarczyło m.in. na remont szatni, montaż podgrzewanej murawy i jupitery. To jednak cały czas 'pudrowany trup' ? jak określa to 'cudo'Krzysztof Smulski, wiceprzewodniczący Komisji Licencyjnej PZPN.

Więcej o:
Komentarze (124)
Śląskie stadiony najgorsze w Polsce: buble, pudrowane trupy i prowizorka [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • abszperwentyl

  Oceniono 22 razy 16

  cała Polska w cieniu slaska :)

 • propochyba

  Oceniono 23 razy 15

  Widać panie pismaku, że nie ważne na czym się gra a ważne jak się gra.
  A poza tym - nie samą piłką Polska żyje.
  Jakimś cudem z Katowic można wyjechać w każdym kierunku albo autostradą albo drogą dwupasmową, a niestety o Warszawie tego powiedzieć nie można (choć ma trzy dobre stadiony).
  A rozmiar aglomeracji miast Śląska i Zagłebia jak i liczba ludności jest porównywalna.

 • rucki

  Oceniono 22 razy 14

  bardziej uzasadnione byłoby na Śląsku umieścić Wrocław, niż Zagłębie czy Podbeskidzie! ale do tego trzeba posiadać jeszcze elementarną wiedzę i nie chcieć napisać tendencyjnego artykułu!

 • jacky

  Oceniono 26 razy 12

  Są tu wymienione tylko stadiony górnośląskie. Śląsk obejmuje obszar od granicy niemieckiej aż do Katowic. Obszar o którym piszecie to jedynie wschodni kraniec Śląska, a dokładnie Górny Śląski. Na Śląsku znajdują się także przyzwoite stadiony jak np. Stadion Miejski we Wrocławiu, na którym rozgrywano mecze Euro 2012 czy stadion Zagłębia Lubin. Artykuł stronniczy.

 • gregory433

  Oceniono 29 razy 11

  Gdzie jest stadion ze stolicy Śląska czyli Wrocławia? To Wrocław gdzieś przenieśli,może na Mazowsze?

 • bromborek83

  Oceniono 10 razy 10

  ...powinno być - stadiony Górnego Śląska i Zagłębia, albo lepiej - województwa śląskiego... bo jeszcze wymienili stadion w BB

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX