Niezwykła koalicja na rzecz budowy nowego stadionu w Katowicach [ZDJĘCIA]

Lista osób popierających budowę nowego stadionu GKS-u Katowice przy ul. Bukowej rośnie z dnia na dzień. Już teraz roi się na niej od znanych nazwisk.
Adam Nawałka i fizjoterapeuta Bartłomiej Spałek Adam Nawałka i fizjoterapeuta Bartłomiej Spałek www.stadiondlakatowic.pl

Adam Nawałka i Bartłomiej Spałek

Wszystko zaczęło się od tego zdjęcia. Pomysł budowy nowego stadionu wsparł Adam Nawałka. Selekcjoner reprezentacji Polski to były trener GKS-u Katowice. Na zdjęciu towarzyszy mu fizjoterapeuta kadry Bartłomiej Spałek, który też pracował na Bukowej.

Paweł Zagumny Paweł Zagumny www.stadiondlakatowic.pl

Paweł Zagumny

Wybitny siatkarz niedawno cieszył się ze złotego medalu mistrzostw świata wywalczonego w Katowicach. Zagumny uznał, że w tym mieście przydałaby się nie tylko taka hala jak Spodek, ale także odpowiedni stadion.

Reprezentantki Polski w biathlonie Reprezentantki Polski w biathlonie www.stadiondlakatowic.pl

Gwiazdy polskiego biathlonu

To dopiero niespodzianka! Reprezentantki Polski w biathlonie też popierają pomysł przebudowy obiektu na Bukowej. Tomasz Sikora, medalista olimpijski w tej dyscyplinie, też nie chce być od nich gorszy.

 

Tomasz Sikorawww.stadiondlakatowic.pl

Piłkarze Górnika Zabrze Piłkarze Górnika Zabrze www.stadiondlakatowic.pl

Piłkarze Górnika Zabrze

Wiadomo, że GKS żyje w świetnych relacjach z Górnikiem Zabrze. Nie może więc dziwić, że zawodnicy z Zabrza też wsparli pomysł budowy nowego obiektu w Katowicach. Trójka piłkarzy na zdjęciu (Mateusz Zachara, Dominik Sadzawicki i Bartosz Iwan) jest jednak szczególna. Wszyscy występowali niegdyś w GKS-ie Katowice.

Jan Furtok chce nowego stadionu w Katowicach Jan Furtok chce nowego stadionu w Katowicach www.stadiondlakatowic.pl

Jan Furtok

To zupełnie oczywiste, że za budową stadionu opowiada się Jan Furtok. Najlepszy piłkarz w historii GKS-u Katowice obecnie jest szefem klubowej akademii szkolącej młodzież.

Hokejowa GieKSa Hokejowa GieKSa www.stadiondlakatowic.pl

Hokejowa GieKSa

Hokejowy GKS Katowice to obecnie niezależny podmiot od piłkarskiej GieKSy. Oba kluby żyją jednak w dobrych relacjach. Co ciekawe, hokejowy HC GKS ma swoje biura na Bukowej. Przebudowa stadiony dotyczy więc także jego. Akcję "Stadion dla Katowic" wsparła nie tylko drużyna seniorska, ale i młodsi hokeiści.

 

Młodzi hokeiści GKS-uwww.stadiondlakatowic.pl

Andrzej Supron Andrzej Supron www.stadiondlakatowic.pl

Zapaśnicza GieKSa

Kiedyś zapaśnicza sekcja GKS-u Katowice była potęgą na skalę światową. Gwiazdą tamtej drużyny był Andrzej Supron. On też wspiera akcję "Stadion dla Katowic". Podobnie ma się rzecz z jego następcami.

 

Zapaśnicy GKS-uwww.stadiondlakatowic.pl

Zbigniew Waśkiewicz Zbigniew Waśkiewicz www.stadiondlakatowic.pl

AWF Katowice

Silne wsparcie akcja otrzymała ze strony pracowników Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na zdjęciach Zbigniew Waśkiewicz, dziekan Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką, a jeszcze do niedawna prezes Górnika Zabrze oraz Krzysztof Nowak, dyrektor AZS-u AWF-u.

 

Krzysztof Nowakwww.stadiondlakatowic.pl

Krzysztof Pieczyński Krzysztof Pieczyński www.stadiondlakatowic.pl

Polityka i media

GKS musi szukać sprzymierzeńców wśród lokalnych władz. Już wiadomo, że w nowej Radzie Miasta może liczyć na Krzysztofa Pieczyńskiego. Co prawda, do rady nie dostał się kandydujący dziennikarz Orange Sport Rafał Kędzior, ale na jego wsparcie też można liczyć. Na zdjęciu towarzyszy mu Jan Żurek, który w przeszłości trzy razy był trenerem GieKSy.

 

Rafał Kędzior i Jan Żurekwww.stadiondlakatowic.pl

GieKSik GieKSik www.stadiondlakatowic.pl

GieKSik

To dość oczywiste, że robiąca furorę maskotka klubu - GieKSik też chciałaby zyskać nowe miejsce na swoje wygłupy. Chyba ważniejsze, że młodzi kibice chcieliby oglądać mecze w lepszych warunkach.

Wyniki sondażu Wyniki sondażu śląsk.sport.pl

Kibice

W sondzie na ŚLĄSK.SPORT.PL zdecydowana większość kibiców, bo aż 79 proc. głosujących, opowiedziało się za budową nowego stadionu w Katowicach.

Czy może być inaczej, skoro podobnego zdania jest sam Robert De Niro? A przynajmniej ktoś łudząco do niego podobny...